Przekazanie samochodu OSP Głuszyna

Ochotnicza Straż Pożarna w Głuszynie od kilku tygodni cieszy się z nowego samochodu. Pomimo tego, że pojazd brał już udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych to jego oficjalne przekazanie i poświęcenie odbyło się 14 grudnia 2018 roku przy remizie OSP Głuszyna.

W uroczystości brali udział:

  • Pan Krzysztof Grabowski – wicemarszałek województwa wielkopolskiego
  • Pani Krystyna Aleksandrzak – kierownik działu przedsięwzięć Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu
  • Pan Lech Janicki – starosta ostrzeszowski
  • Pani Marianna Powązka – członek Zarządu Powiatu Ostrzeszowskiego
  • Pan Radosław Gatkowski – radny Powiatu Ostrzeszowskiego
  • Burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu, m.in.obecny wójt gminy Kraszewice pan Konrad Kuświk oraz poprzedni wójt pan Paweł Koprowski
  • Pan Artur Chowański – przewodniczący rady gminy
  • Ksiądz Piotr Paś – proboszcz tutejszej parafii
  • Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrzeszowie z Prezesem dh. Tomaszem Jabłońskim na czele, Komendanci Miejsko-Gminni i Gminni OSP, Prezesi Miejsko-Gminnych i Gminni Zarządów oraz prezesi sąsiednich jednostek OSP.

W przekazaniu pojazdu uczestniczył również Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie st.bryg. Tomasz Mak wraz ze swoim zastępcą mł.bryg. Piotrem Mazurkiewiczem oraz kierownikiem sekcji kwatermistrzowskiej mł.asp. Aleksander Szewczyk.

Symbolicznego przekazania kluczyków do pojazdu dokonali przedstawiciele instytucji, które przyczyniły się do pozyskania pojazdu. Kluczyki i dowód rejestracyjny odebrał Prezes Zarządu OSP Głuszyna dh Roman Dzięcielski, a następnie przekazał je kierowcy,który pokazał wyposażenie świetlno-dźwiękowe nowego pojazdu uprzywilejowanego. W dalszej części wóz został poświęcony przez proboszcza księdza Piotra Pasia.

Do OSP Głuszyna trafił średni samochód ratowniczo-gaśniczy, ze zbiornikiem na 4500 litrów wody, którego wyposażenie pozwala na zadysponowanie go do każdej akcji. Strażacki pojazd wraz z wyposażeniem kosztował 850 tys. zł, a jego zakup był współfinansowany z krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozostałą część zabezpieczyła w budżecie gmina Kraszewice.