Pozyskanie Ozonatora od firmy „ECS PARUSZYŃSKI”

W związku z ogłoszonym stanem epidemicznym, który dla społeczeństwa jest bardzo niebezpieczny i bezpośrednio zagraża naszemu zdrowiu oraz życiu, ważne jest aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wszelkiego rodzaju bakterii oraz wirusów.
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie w ostatnim czasie pozyskała od jednej z firm z terenu powiatu ostrzeszowskiego, a konkretnie od „ECS PARUSZYŃSKI”  nowoczesne urządzenie jakim jest OZONATOR.
Ozonator generuje ozon i rozprasza go w powietrzu w celu jego oczyszczenia i dezynfekcji. Ozonowanie jest metodą, która skutecznie zmniejsza ryzyko zarażenia wirusami oraz całkowicie usuwa zarazki oraz bakterie w trudno dostępnych i często pomijanych w dezynfekcji miejscach zapobiega to dalszym zakażeniom i infekcjom.
Urządzenie będzie wykorzystywane do oczyszczania i dezynfekcji wnętrz pojazdów pożarniczych, które dysponowane będą do zdarzeń z udziałem osób podejrzanych zarażeniem koronawirusem.
           1 kwietnia, kiedy to w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr.1 w Kaliszu potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z funkcjonariuszy, jednostki z ościennych powiatów zostały zadysponowane wraz z Ozonatorami do działań w celu zdezynfekowania pomieszczeń na terenie KP PSP w Kaliszu.
Zapewne urządzenie, które zostało pozyskane od firmy „ECS PARUSZYŃSKI” przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie powiatu ostrzeszowskiego w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Opracował: st.sekc. Radosław Gatkowski
Zdjęcia: KP PSP Ostrzeszów