Dzień otwartej strażnicy

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie zapraszają do wzięcia udziału w akcji pod nazwą „SpoKREWnieni”, której założeniem jest popularyzacja honorowego krwiodawstwa.

Inauguracje akcji, która będzie trwała przez cały marzec zaplanowaliśmy na niedzielę 4 marca br. Wtedy to, w godzinach 10:00 – 13:00 będzie można honorowo oddać krew w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, przy ulicy Sportowej 9 w Ostrzeszowie. Każda osoba, która w tym dniu odda krew będzie miała możliwość wzięcia udziału w losowaniu upominków, które przygotowaliśmy jako wyraz wdzięczności. Wśród upominków będzie można znaleźć elementy odblaskowe, gaśnice, czujki dymu czy czujkę tlenku węgla.

Akcja oddawania krwi będzie połączona z „Dniem otwartej strażnicy”, podczas którego będzie można między innymi zapoznać się ze specyfiką pracy strażaka czy poznać sprzęt pożarniczy będący na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrzeszowie.

Dla odwiedzających, zarówno dorosłych jak i dzieci, przygotujemy także dodatkowe atrakcje w postaci:

  1. Stanowiska instruktażowo-pokazowego udzielania pierwszej pomocy;
  2. Stanowiska instruktażowo-pokazowego użycia gaśnic;
  3. Pokazu wyrzutu oleju z naczynia kuchennego;
  4. Zadymionego pomieszczenia;
  5. Toru przeszkód „alkogogle”;
  6. Dmuchanego zamku dla dzieci.

Zwiedzanie strażnicy będzie możliwe o godzinach 10:00, 11:00, 12:00 oraz 13:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego do odwiedzenia strażackiej komendy oraz do oddania krwi w tym dniu.