Czarna sobota

Sobotni wieczór 18 sierpnia przyniósł strażakom z powiatu ostrzeszowskiego 3 interwencje, w których wystąpiły osoby poszkodowane. Niestety 2 z nich okazały się być śmiertelne.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do SKKP w Ostrzeszowie o godzinie 19:25 i dotyczyło wypadku motorowerzysty, który uderzył w drzewo. Pierwsza przybyła na miejsce jednostka z OSP Mielcuchy. Druhowie natychmiast przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie – konieczne było prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.  Wyznaczono także miejsce lądowania dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po przybyciu na miejsce LPR wspólnie z jego załogą strażacy kontynuowali RKO. Niestety, mimo długotrwałego prowadzenia resuscytacji, lekarz stwierdził zgon poszkodowanego mężczyzny.

O godzinie 19:39 wpłynęło zgłoszenie z terenu Ostrzeszowa, dotyczące osoby poszkodowanej leżącej na chodniku. Zastęp PSP, który został zadysponowany do zdarzenia zastał nieprzytomną osobę poszkodowaną jednak z zachowanymi parametrami życiowymi. Udzielenie pomocy polegało na zabezpieczeniu drożności dróg oddechowych, termoizolacji oraz zaopatrzeniu rany głowy. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowany został przekazany lekarzowi.

Trzecie ze zdarzeń dotyczyło wypadku przy pracach w rolnictwie w m. Doruchów. Na miejsce została zadysponowana jednostka OSP Doruchów oraz Komendant Powiatowy PSP. Po naszym przybyciu uzyskaliśmy informację, że lekarz stwierdził zgon 62-letniego mężczyzny.