Ćwiczenia strażaków na zbiorniku wodnym „Blewązka” w Kobylej Górze

W dniu 18 września 2019 roku na zalewie „Blewązka” w Kobylej Górze odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego, w których oprócz strażaków z KP PSP Ostrzeszów udział brały jednostki OSP Grabów nad Prosną i OSP Kobyła Góra specjalizujące się w ratownictwie wodnym na poziomie podstawowym na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Ćwiczenia przeprowadziła Grupa Wodno  – Nurkowa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 2 Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

Ćwiczenia miały na celu doskonalenie technik ratowania osób tonących oraz doskonaleniu umiejętności współdziałania podmiotów ratowniczych na zbiornikach wodnych.

Ratownicy z konińskiej SGRWN przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas działań na akwenie. Omówili także techniki ratowania osób tonących. Ćwiczenia były też okazją do doskonalenia umiejętności z zakresu posługiwania się podręcznym sprzętem ratowniczym takim jak rzutki czy koła ratunkowe.

Jednostki które uczestniczyły w ćwiczeniach poszerzyły swoją wiedzę na temat ratownictwa wodnego, a społeczeństwo, które korzysta ze zbiornika wodnego znajdującego się w Kobylej Górze będzie mogło czuć się bezpieczniej i  liczyć na skuteczną pomoc w nagłym zagrożeniu życia ze strony strażaków.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Opracowanie i zdjęcia: st .sekc. Radosław Gatkowski